27 October 2020
First Division
27/10/20 19:30
CHESTER LE STREET UNITED v NORTON AND STOCKTON ANCIENTS YOUTH
Ford Quarry Complex
Thomas Ross Ian Cruikshanks
Joe Pearson Ben Gordon
28 October 2020
First Division
28/10/20 19:30
BOLDON C.A. v ANNFIELD PLAIN
Boldon Colliery Welfare
Thomas Chambers
Andrew Vardy Paul Youngson
28/10/20 19:30
FARRINGDON DETACHED v HORDEN COMMUNITY WELFARE
Leyburn Grove Houghton
Dan Ranson Gary McLelland
John Oswell Barry Tones
28/10/20 19:30
SILKSWORTH COLLIERY WELFARE v RICHMOND TOWN
Silksworth Welfare Park
Joe Pringle Paul Newhouse
Tyler Dutton Thomas Ludlow
28/10/20 19:30
WASHINGTON UNITED FC v WEST AUCKLAND TUNNS
Nissan Sports Club
Danny Markham Ian Cruikshanks
Jack Whitfield Isaac Woodward
28/10/20 19:45
WINDSCALE v WOLVISTON
Falcon Complex
Daniel Van Hymus Phil Murphy
Cumbrian Official Cumbrian Official
29 October 2020
Second Division
29/10/20 19:30
DURHAM UNITED RESERVES v SHILDON AFC RESERVES
DOWNHILL HUB PITCH3
David Mitchell
31 October 2020
First Division
31/10/20 14:30
ANNFIELD PLAIN v FARRINGDON DETACHED
Derwent Park DH9 8TY
Jim Halliday
Ian Frostwick Selwyn Heslop
31/10/20 14:30
GATESHEAD LEAM RANGERS (WEAR) v WOLVISTON
Hilltop Playing Field
Matthew Cain
Phil Clayton Ethan Corrie
31/10/20 14:30
HORDEN COMMUNITY WELFARE v DARLINGTON RAILWAY ATHLETIC
Horden Welfare Park
Joe Pringle
Jamie Foster Michael Pearson
31/10/20 14:30
NORTON AND STOCKTON ANCIENTS YOUTH v BOLDON C.A.
Norton Stockton Ancients
Thomas Bainbridge
Carl Draper James Carberry
31/10/20 14:30
WASHINGTON UNITED FC v CHESTER LE STREET UNITED
Nissan Sports Club
Kieran Downey
Andrew Broadbent Michael Heskett
31/10/20 14:30
WEST AUCKLAND TUNNS v COXHOE ATHLETIC
PC Sports Pavillion
Joshua Gordon
David Mitchell Dan Trotter
31/10/20 14:30
WINDSCALE v SILKSWORTH COLLIERY WELFARE
Falcon Complex
Thomas Chambers
Cumbrian Official Cumbrian Official
Second Division
31/10/20 14:00
AFC DURHAM v COCKERTON CLUB
Dolonco Villas
Sam Grewcock
31/10/20 14:00
HYLTON COLLIERY WELFARE v SIMONSIDE FC
Billy Hardy Complex
Colin Stores
31/10/20 14:00
RYHOPE COLLIERY WELFARE U23S v WYNYARD VILLAGE
Murton CW
Ryan Moore
31/10/20 14:00
SHILDON AFC RESERVES v DURHAM FC
Kings James Academy
Adam Cox
31/10/20 14:00
SHOTTON COLLIERY v HETTON JUNIORS FC
Shotton Recreational Ground
Cameron Page
31/10/20 14:00
SOUTH MOOR AFC v DOXFORD PARK FC
South Moor Greenland CP
Nathan Sherratt
31/10/20 14:00
SUNDERLAND WEST END AND UNIVERSITY v HURWORTH ALBION
Ford Quarry Complex
Daniel Hughes
31/10/20 14:00
WASHINGTON AFC v DURHAM UNITED RESERVES
Northumbria Centre,
Lewy Marriner
31/10/20 14:00
WHEATLEY HILL W.M.C. v POLTON AFC
The Old Fire Station
David Clarke
03 November 2020
First Division
03/11/20 19:30
CHESTER LE STREET UNITED v ANNFIELD PLAIN
Ford Quarry Complex
John Davison
Michael Pearson Andrew Broadbent
04 November 2020
First Division
04/11/20 19:30
BOLDON C.A. v WEST AUCKLAND TUNNS
Boldon Colliery Welfare
Paul Mosley
Kieran Graham Kieran Walton
04/11/20 19:30
FARRINGDON DETACHED v WASHINGTON UNITED FC
Leyburn Grove Houghton
Mark McMahon
Mia Lawrence-Kay Paul Youngson
04/11/20 19:30
SILKSWORTH COLLIERY WELFARE v WOLVISTON
Silksworth Welfare Park
Danny Markham
Ben Gordon Aaron Napier
04/11/20 19:45
DARLINGTON RAILWAY ATHLETIC v WINDSCALE
Brinkburn Road
Dave Watson
Leighton Cook Thomas Phillips
05 November 2020
Second Division
05/11/20 19:30
WASHINGTON AFC v RYHOPE COLLIERY WELFARE U23S
DOWNHILL HUB PITCH3
Paul Lauder
07 November 2020
Durham Trophy
07/11/20 13:30
ANNFIELD PLAIN v COXHOE ATHLETIC
Derwent Park DH9 8TY
FA Appointed
FA Appointed FA Appointed
07/11/20 13:30
BOLDON C.A. v WINLATON VULCAN
Boldon Colliery Welfare
FA Appointed
FA Appointed FA Appointed
07/11/20 13:30
DARLINGTON TOWN v SILKSWORTH COLLIERY WELFARE
Eastbourne Sports Complex 4G Pitch
FA Appointed
FA Appointed FA Appointed
07/11/20 13:30
FARRINGDON DETACHED v GATESHEAD LEAM RANGERS (WEAR)
Leyburn Grove Houghton
FA Appointed
FA Appointed FA Appointed
07/11/20 13:30
HORDEN COMMUNITY WELFARE v TBC
Horden Welfare Park
FA Appointed
FA Appointed FA Appointed
07/11/20 13:30
NORTON AND STOCKTON ANCIENTS YOUTH v WOLVISTON
Norton Stockton Ancients
FA Appointed
FA Appointed FA Appointed
07/11/20 13:30
WASHINGTON UNITED FC v DARLINGTON RAILWAY ATHLETIC
Nissan Sports Club
FA Appointed
FA Appointed FA Appointed
First Division
07/11/20 14:00
CHESTER LE STREET UNITED v WINDSCALE
Riverside Chester-Le-Street
Thomas James
Ian Frostwick Nathan Sherratt
07/11/20 15:00
DURHAM UNITED v WEST AUCKLAND TUNNS
New Ferens Park
Cameron Atkins
Jack Cummings Paul Lauder
Second Division
07/11/20 14:00
AFC DURHAM v DOXFORD PARK FC
Dolonco Villas
David Hall
07/11/20 14:00
DURHAM FC v COCKERTON CLUB
King George V.
Sam Grewcock
07/11/20 14:00
HETTON JUNIORS FC v DURHAM SPORTING CLUB FC U23'S
Hetton School
Lewy Marriner
07/11/20 14:00
POLTON AFC v HURWORTH ALBION
Polton Playing Fields
Ian Enderwick
07/11/20 14:00
SHOTTON COLLIERY v WASHINGTON AFC
Shotton Recreational Ground
Owen Anderson
07/11/20 14:00
SOUTH MOOR AFC v HYLTON COLLIERY WELFARE
South Moor Greenland CP
Cameron Page
07/11/20 14:00
SUNDERLAND WEST END AND UNIVERSITY v RYHOPE COLLIERY WELFARE U23S
Ford Quarry Complex
Ben Gordon
07/11/20 14:00
WHEATLEY HILL W.M.C. v SIMONSIDE FC
The Old Fire Station
Brandon Grimes
07/11/20 14:00
WYNYARD VILLAGE v SHILDON AFC RESERVES
Northfield School and Sports College
Ian Ellis
10 November 2020
First Division
10/11/20 19:30
CHESTER LE STREET UNITED v RICHMOND TOWN
Ford Quarry Complex
Dave Watson
Francisco Ferreira Sam Bunting
11 November 2020
First Division
11/11/20 19:30
BOLDON C.A. v DARLINGTON RAILWAY ATHLETIC
Boldon Colliery Welfare
Cameron Atkins
John Brampton David Carr
11/11/20 19:30
SILKSWORTH COLLIERY WELFARE v HORDEN COMMUNITY WELFARE
Silksworth Welfare Park
Simon Williamson
Tyler Dutton Paul Youngson
11/11/20 19:30
WASHINGTON UNITED FC v WOLVISTON
Nissan Sports Club
Tom Wilson
John Harkess Colin Stores
11/11/20 20:00
WINDSCALE v COXHOE ATHLETIC
Falcon Complex
Simon Thorburn
Cumbrian Official Cumbrian Official
12 November 2020
Second Division
12/11/20 19:30
HYLTON COLLIERY WELFARE v DURHAM SPORTING CLUB FC U23'S
DOWNHILL HUB PITCH3
Ryan Bird
13 November 2020
Second Division
13/11/20 20:00
DURHAM UNITED RESERVES v AFC DURHAM
New Ferens Park
Barry Tones
14 November 2020
Durham County FA Minor Cup 2nd Round
14/11/20 13:30
DOXFORD PARK FC v HEBBURN TOWN UNDER 23'S
Leyburn Grove Houghton
FA Appointed
14/11/20 13:30
RYHOPE COLLIERY WELFARE U23S v GATESHEAD RUTHERFORD
Murton CW
FA Appointed
14/11/20 13:30
SHILDON AFC RESERVES v Bowes FC
Kings James Academy
FA Appointed
14/11/20 13:30
Shildon Railway v DURHAM FC
Home Ground
FA Appointed
14/11/20 13:30
SHOTTON COLLIERY v WASHINGTON AFC
Shotton Recreational Ground
FA Appointed
14/11/20 13:30
Whitburn & Cleadon v SOUTH MOOR AFC
Home Ground
FA Appointed
North Riding Cup
14/11/20 14:00
Wiggington Grasshoppers v RICHMOND TOWN
Home Ground
FA Appointed
FA Appointed FA Appointed
First Division
14/11/20 14:00
ANNFIELD PLAIN v SILKSWORTH COLLIERY WELFARE
Derwent Park DH9 8TY
Andrew Elliott
Carl Draper David Mitchell
14/11/20 14:00
COXHOE ATHLETIC v BOLDON C.A.
Beechfield Park
Steven Liddle
Lynn Brown Matthew Heath
14/11/20 14:00
DARLINGTON RAILWAY ATHLETIC v CHESTER LE STREET UNITED
Brinkburn Road
Kieran Corrigan
James Carberry Aaron Sparrow-Woods
14/11/20 14:00
FC HARTLEPOOL v FARRINGDON DETACHED
Grayfields Enclosure Hartlepool
Lewis Hardy
Nathan Godfrey Peter Yuill
14/11/20 14:00
GATESHEAD LEAM RANGERS (WEAR) v DURHAM UNITED
Hilltop Playing Field
Jim Halliday
Lucy Cook Tyler Dutton
14/11/20 14:00
HORDEN COMMUNITY WELFARE v WASHINGTON UNITED FC
Horden Welfare Park
Matthew Davidson
Aaron Napier Allan Tingley
14/11/20 14:00
NORTON AND STOCKTON ANCIENTS YOUTH v WINDSCALE
Norton Stockton Ancients
Tim Craig
Taylor Stannett Joe Taylor
14/11/20 14:00
WOLVISTON v DARLINGTON TOWN
Metcalfe Park
Geoff Mann
Ian Frostwick Mel Hobson
Second Division
14/11/20 14:00
COCKERTON CLUB v WHEATLEY HILL W.M.C.
Longfield Academy
Brian Beattie
14/11/20 14:00
DURHAM SPORTING CLUB FC U23'S v SUNDERLAND WEST END AND UNIVERSITY
Ushaw Moor Cricket Club

14/11/20 14:00
HURWORTH ALBION v HETTON JUNIORS FC
HACSA Sports Field
Adam Cox
14/11/20 14:00
HYLTON COLLIERY WELFARE v POLTON AFC
Billy Hardy Complex
Michael Heskett
14/11/20 14:00
SIMONSIDE FC v WYNYARD VILLAGE
King George Playing Fields
Nathan Sherratt
17 November 2020
First Division
17/11/20 19:45
NORTON AND STOCKTON ANCIENTS YOUTH v WEST AUCKLAND TUNNS
Ford Quarry Complex
Mark McMahon
Dale Pringle Barry Tones
18 November 2020
First Division
18/11/20 19:30
BOLDON C.A. v DARLINGTON TOWN
Boldon Colliery Welfare
Matthew Davidson
Mark Baston Andrew Vardy
18/11/20 19:30
FARRINGDON DETACHED v COXHOE ATHLETIC
Leyburn Grove Houghton
Geoff Mann
Jack Cummings Paul Lauder
18/11/20 19:30
SILKSWORTH COLLIERY WELFARE v GATESHEAD LEAM RANGERS (WEAR)
Silksworth Welfare Park
Jack Arrowsmith
Connor Kitson Peter Yuill
18/11/20 19:30
WASHINGTON UNITED FC v ANNFIELD PLAIN
Nissan Sports Club
Gary Hargrave
Sam Bunting Ian Carr
18/11/20 19:45
WINDSCALE v DURHAM UNITED
Falcon Complex
Scott Henry
Cumbrian Official Cumbrian Official
19 November 2020
Second Division
19/11/20 19:30
DURHAM FC v SUNDERLAND WEST END AND UNIVERSITY
DOWNHILL HUB PITCH3
Barry Tones
20 November 2020
Second Division
20/11/20 20:00
DURHAM UNITED RESERVES v HYLTON COLLIERY WELFARE
New Ferens Park
Nathan Sherratt
21 November 2020
First Division
21/11/20 14:00
ANNFIELD PLAIN v DURHAM UNITED
Derwent Park DH9 8TY
Lewis Hardy
Thomas Ludlow Bertie Warr
21/11/20 14:00
COXHOE ATHLETIC v NORTON AND STOCKTON ANCIENTS YOUTH
Beechfield Park
Craig Jinks
Michael Ford Brandon Grimes
21/11/20 14:00
DARLINGTON TOWN v SILKSWORTH COLLIERY WELFARE
Eastbourne Sports Complex 4G Pitch
Matthew Carroll
Mark Katoroz Dan Trotter
21/11/20 14:00
FC HARTLEPOOL v GATESHEAD LEAM RANGERS (WEAR)
Grayfields Enclosure Hartlepool
Chris Steadman
Joe Pearson Ben Richardson
21/11/20 14:00
RICHMOND TOWN v FARRINGDON DETACHED
Earls Orchard Playing Field
Joshua Gordon
Jack Cummings Paul Lauder
21/11/20 14:00
WASHINGTON UNITED FC v DARLINGTON RAILWAY ATHLETIC
Nissan Sports Club
Scott Henry
Callim Fay Michael Heskett
21/11/20 14:00
WEST AUCKLAND TUNNS v HORDEN COMMUNITY WELFARE
PC Sports Pavillion
Thomas Jukes
Carl Draper John Love
21/11/20 14:00
WINDSCALE v BOLDON C.A.
Falcon Complex
James Kavanagh
Cumbrian Official Cumbrian Official
21/11/20 14:00
WOLVISTON v CHESTER LE STREET UNITED
Metcalfe Park
Thomas Bainbridge
Ryan Bird Nathan Godfrey
Second Division
21/11/20 14:00
DOXFORD PARK FC v RYHOPE COLLIERY WELFARE U23S
Leyburn Grove Houghton
Colin Stores
21/11/20 14:00
DURHAM SPORTING CLUB FC U23'S v WASHINGTON AFC
Ushaw Moor Cricket Club
Sam Grewcock
21/11/20 14:00
HURWORTH ALBION v SOUTH MOOR AFC
HACSA Sports Field
Ian Enderwick
21/11/20 14:00
POLTON AFC v DURHAM FC
Polton Playing Fields
Steve Monkhouse
21/11/20 14:00
SHILDON AFC RESERVES v SIMONSIDE FC
Kings James Academy
Adam Cox
21/11/20 14:00
SHOTTON COLLIERY v WHEATLEY HILL W.M.C.
Shotton Recreational Ground
Michael Pearson
21/11/20 14:00
SUNDERLAND WEST END AND UNIVERSITY v COCKERTON CLUB
Ford Quarry Complex
Francisco Ferreira
21/11/20 14:00
WYNYARD VILLAGE v HETTON JUNIORS FC
Northfield School and Sports College
Brian Beattie
24 November 2020
Durham Challenge Cup
24/11/20 19:45
SPENNYMOOR TOWN FC v CHESTER LE STREET UNITED
Home Ground
FA Appointed
FA Appointed FA Appointed
First Division
24/11/20 19:45
HORDEN COMMUNITY WELFARE v WOLVISTON
Ford Quarry Complex
Matthew Webster
Elliot Cowens Gavin Leadbitter
25 November 2020
First Division
25/11/20 19:30
BOLDON C.A. v GATESHEAD LEAM RANGERS (WEAR)
Boldon Colliery Welfare
Thomas Jukes
Thomas Ludlow Matthew O'Neill
25/11/20 19:30
WASHINGTON UNITED FC v NORTON AND STOCKTON ANCIENTS YOUTH
Nissan Sports Club
Guy Campbell
Connor Lawson Liam Lacey
25/11/20 19:45
FARRINGDON DETACHED v WINDSCALE
Leyburn Grove Houghton
Mark Bell
John Henderson Ian Frostwick
26 November 2020
Second Division
26/11/20 19:30
DURHAM SPORTING CLUB FC U23'S v COCKERTON CLUB
DOWNHILL HUB PITCH3
Ben Gordon
28 November 2020
First Division
28/11/20 14:00
CHESTER LE STREET UNITED v FARRINGDON DETACHED
Riverside Chester-Le-Street
Gavin Sloanes
Francisco Ferreira Mark Katoroz
28/11/20 14:00
COXHOE ATHLETIC v RICHMOND TOWN
Beechfield Park
Gary Hargrave
Selwyn Heslop Daniel McCauley
28/11/20 14:00
DARLINGTON RAILWAY ATHLETIC v DARLINGTON TOWN
Brinkburn Road
Guy Campbell
Aidan Hewitt Taylor Stannett
28/11/20 14:00
GATESHEAD LEAM RANGERS (WEAR) v ANNFIELD PLAIN
Hilltop Playing Field
Evan Culling
Ethan Corrie Kieran Graham
28/11/20 14:00
SILKSWORTH COLLIERY WELFARE v BOLDON C.A.
Silksworth Welfare Park
Victoria Davison
Mia Lawrence-Kay Aaron Napier
28/11/20 14:00
WASHINGTON UNITED FC v FC HARTLEPOOL
Nissan Sports Club
Charlie Ford
Ben Gordon Paul Youngson
28/11/20 14:00
WINDSCALE v HORDEN COMMUNITY WELFARE
Falcon Complex
Alex Ferriday
Cumbrian Official Cumbrian Official
28/11/20 14:00
WOLVISTON v WEST AUCKLAND TUNNS
Metcalfe Park
Matthew Carroll
James Carberry Fran Malton
28/11/20 15:00
DURHAM UNITED v NORTON AND STOCKTON ANCIENTS YOUTH
New Ferens Park
Mark Bell
Jack Dodds Michael Pearson
Second Division
28/11/20 14:00
COCKERTON CLUB v SIMONSIDE FC
Longfield Academy
Adam Cox
28/11/20 14:00
DOXFORD PARK FC v SHOTTON COLLIERY
Leyburn Grove Houghton
Gavin Leadbitter
28/11/20 14:00
DURHAM FC v DURHAM SPORTING CLUB FC U23'S
King George V.
Toby Locking
28/11/20 14:00
HETTON JUNIORS FC v DURHAM UNITED RESERVES
Hetton School
David Clarke
28/11/20 14:00
HYLTON COLLIERY WELFARE v WHEATLEY HILL W.M.C.
Billy Hardy Complex
Ryan Bird
28/11/20 14:00
POLTON AFC v WASHINGTON AFC
Polton Playing Fields
Ian Ellis
28/11/20 14:00
RYHOPE COLLIERY WELFARE U23S v HURWORTH ALBION
Murton CW
Cameron Page
28/11/20 14:00
SHILDON AFC RESERVES v SUNDERLAND WEST END AND UNIVERSITY
Kings James Academy
Mark Waldock
28/11/20 14:00
SOUTH MOOR AFC v AFC DURHAM
South Moor Greenland CP
John Love
12 December 2020
Durham County FA Minor Cup 3rd Round
12/12/20 13:30
TBC v TBC
Home Ground

15 December 2020
Durham Challenge Cup
15/12/20 19:30
BILLINGHAM TOWN v FC HARTLEPOOL
Home Ground
FA Appointed
FA Appointed FA Appointed
15/12/20 19:30
CHESTER LE STREET v DURHAM UNITED
Home Ground
FA Appointed
FA Appointed FA Appointed
15/12/20 19:30
NEWTON AYCLIFFE v DARLINGTON TOWN
Home Ground
FA Appointed
FA Appointed FA Appointed
15/12/20 19:30
SPENNYMOOR TOWN FC v CHESTER LE STREET UNITED
Home Ground
FA Appointed
FA Appointed FA Appointed
15/12/20 19:30
SUNDERLAND RCA FC v BOLDON C.A.
Home Ground
FA Appointed
FA Appointed FA Appointed
16 December 2020
Durham Challenge Cup
16/12/20 19:30
WOLVISTON v BILLINGHAM SYNTHONIA
Metcalfe Park
FA Appointed
FA Appointed FA Appointed